בונים משהו חדש.ביחד.

בית הספר לכדורגל

הדרך לקבוצת הבוגרים של מכבי נתניה מתחילה בבית הספר לכדורגל.


 

בתחילת חודש ספטמבר 2010 זה קרה. האקדמיה לכדורגל הנחשבת ביותר, זאת של מכבי נתניה, החלה את פעילותה במתקן האימונים החדש על הדשא הסינטטי שליד בית ספר שפירא שבשכונת דורה.

האקדמיה לכדורגל של מכבי נתניה מלמדת יותר מכל על השינוי הגדול שחל במועדון בחמש השנים האחרונות ומהווה את גולת הכותרת במחלקת הנוער. בשנים האחרונות מגיעים מאות ילדים בימים שני ורביעי לבושים במדי מכבי נתניה לאימוני האקדמיה.

בתחילת עונה זאת כאמור התקבלה הידיעה המשמחת כי המגרש הסינטטי החדש (שאמור לשמש בעתיד את כל מחלקת הנוער של מכבי נתניה) יעמוד לרשות האקדמיה לכדורגל. האימונים משכו ומושכים אליהם הורים נלהבים הנהנים מאווירה פנטסטית של כדורגל. לצורך ההשוואה, בשנים הקודמות ולפני המהפך הניהולי במכבי נתניה, מנה בית הספר עשרות בודדות של ילדים בלבד, כיום מונה בית הספר מעל ל-250 ילדים.

בית ספר לחינוך

הקבוצות באקדמיה לכדורגל מחולקות על פי שנתוני גיל, מילדים בגיל הרך גיל 4, ועד ילדי כיתה ח'. על מנת לחזק עוד יותר את הקשר בין האקדמיה לבין קבוצות הליגה, החליטה הנהלת המחלקה כי המנהל המקצועי של מחלקת הנוער, בני לם, ינהל ביחד עם המאמן הוותיק והמנוסה ביותר של המחלקה גי בלחסן את בית הספר מבחינה מקצועית.

מדובר במהלך שנועד להגביר את המעקב אחר שחקנים שיתאימו לקבוצות הליגה. כמו כן עובד עם השחקנים מאמן כושר וקורדינאציה: אמיר קמין. אין ספק כי מדובר במאמנים מהשורה הראשונה ותחת ידיים אלו צפויים ילדים רבים להפוך לשחקני כדורגל.

מאמני הליגה והאקדמיה נבחרים בקפידה והם נבחרו גם לאור היותם דמויות חינוכיות וזאת בשל הקו המנחה אותנו במועדון לפיו נושאי משמעת, סדר וחינוך קודמים לכל.

לכן, כל ילד שמגיע לאימון יודע שמלבד יסודות הכדורגל הוא מקבל גם ערכים. אמנם לא כל ילד שמתאמן יגדל להיות שחקן כדורגל מוביל אבל אנחנו, במחלקת הנוער, מצפים שכולם גדלו להיות בני אדם טובים.

מה שמייחד את תכנית העבודה במכבי נתניה היא שבראש ובראשונה אנחנו מנסים להטוות דרך, ולכוון לחינוך וערכים ובאמצעות הדרך הזאת ליצור שחקני כדורגל טובים יותר עם דרך לחיים הספורטיביים ולחיים בכלל.

בית ספר למקצוענות

אחת המטרות של בית הספר לכדורגל היא לייצר שחקנים לקבוצות המחלקה. הראייה העתידית היא להכשיר כמה שיותר שחקנים מקומיים לקבוצה הבוגרת שבמועדון, כדי שזו תתבסס בעתיד על שחקני בית ועל מנת ליצור תשתית של שחקנים מוכשרים לכל שאר קבוצות המחלקה בכל השנתונים. אנו, במועדון מאמינים כי שחקן שגדל במועדון יוצר זיקה ומחויבות כלפי המועדון בו גדל.

כעת כשבני לם וגי בלחסן נמצאים באופן קבוע ושוטף באימונים במטרה לבחון כישרונות ש"יוקפצו" לקבוצות הליגה הדבר יסלול יותר בקלות את דרכם של שחקנים רבים לקבוצות הליגה.

תוצאות ראשונות לכך הגיעו מיד כאשר שחקנים רבים התגלו והצטרפו לסגלי הקבוצות. בארבע השנים האחרונות עלו שחקנים רבים ממסגרת האקדמיה לקבוצות מחלקת הנוער אשר משחקות בליגות השונות. למעשה שש קבוצות ליגה מעולות נבנו באמצעות האקדמיה לכדורגל: שנתון 97 (אלופים בעונת 2007 – 2008), שנתון 98 (אלופים בעונת 2008 – 2009, ומחזיקי גבייע בעונת 2009 – 2010), שנתון 99 (הגיעה עד לגמר גביע המדינה בעונת 2008 – 2009) וכן קבוצות שנתון 2000, 2001, ו-2002 שנבנתה העונה במסגרת הליגה.

כמו כן הצטרפו מהאקדמיה לכדורגל של מכבי נתניה עשרות שחקנים לקבוצות הליגה השונות. למעשה הדרך לקבוצת הבוגרים של מכבי נתניה מתחילה באקדמיה לכדורגל.

אז איך נרשמים?

ההרשמה לבתי הספר לכדורגל של מכבי נתניה נעשית במשרדי מחלקת הנוער אשר ממוקמים במתקן האימונים החדש והמפואר של המועדון וממוקם ברחוב דניאל בנתניב. ההרשמה מתבצעת בימים ראשון עד חמישי בשעות 14:00-20:00, במשרדי המועדון. בנוסף, תוכלו למלא את הטופס בהמשך העמוד ונציג המחלקה יחזור אליכם.

לפרטים נוספים ותיאום לגבי פגישות ורישום ניתן לפנות מראש למשרדי האקדמיה בטלפון: 09-8651336 שלוחה 1.

AND_5490 AND_5497 AND_5665